PrzeŁOMowa zmiana!

Projekt „PrzeŁOMowa zmiana!” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 realizowany jest w ramach Osi priorytetowej 09 – IX Włączenie społeczne, Działania 01 – IX.1 Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, Poddziałania 02 – IX.1.2 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym – ZIT.

Okres realizacji projektu: 01.10.2018 r. – 29.02.2020 r.

Cel główny projektu to zwiększenie do 29.02.2020 zdolności do zatrudnienia i aktywnego udziału w życiu społeczno-zawodowym 60 (36K/24M) osób w wieku 18 lat i więcej zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które w pierwszej kolejności wymagają aktywizacji społecznej, zamieszkujących w rozumieniu Kodeksu Cywilnego w województwie łódzkim na terenie Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego (tj. Miasto Łódź i powiaty: brzeziński, łódzki wschodni, pabianicki oraz zgierski) [ŁOM], pozostających bez zatrudnienia [wyłącznie biernych zawodowo – min. 60%UP tj. 36 osób (21K/15M) lub bezrobotnych, wobec których zastosowanie wyłącznie instrumentów i usług rynku pracy jest niewystarczające i istnieje konieczność zastosowania w pierwszej kolejności usług aktywnej integracji o charakterze społecznym], w tym min. 6 osób z niepełnosprawnościami (4K/2M).

Projekt „PrzeŁOMowa zmiana!” skierowany jest do osób:

• w wieku 18 lat i więcej,
  • zamieszkujących województwo łódzkie (teren Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego tj. Miasto Łódź i powiaty: brzeziński, łódzki wschodni, pabianicki oraz zgierski),
  • biernych zawodowo,
  • bezrobotnych wymagających w pierwszej kolejności aktywizacji społecznej,
  • zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

W ramach projektu uczestnicy mogą skorzystać z następujących form wsparcia:

• Identyfikacja potrzeb wraz z opracowaniem Indywidualnej Ścieżki Reintegracji,
  • Treningi kompetencji społecznych,
  • Innowacyjny jobcoaching,
  • Indywidualne poradnictwo prawne i obywatelskie,
  • Indywidualne poradnictwo psychologiczne,
  • Szkolenia zawodowe,
  • Staże – 4 miesięczne,
  • Pośrednictwo pracy.

Osobom uczestniczącym w projekcie zapewniamy:

• zwrot kosztów dojazdu (dla 50% Uczestników Projektu),
  • zwrot kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną (dla 10% Uczestników Projektu),
  • profesjonalną kadrę trenerską oraz doświadczonych specjalistów (doradca zawodowy, psycholog, prawnik, pośrednik pracy),
  • materiały szkoleniowe,
  • możliwość uzyskania certyfikatu potwierdzającego nabycie kwalifikacji zawodowych,
  • ciepły posiłek podczas spotkań grupowych oraz szkoleń zawodowych.

Wartość całkowita projektu: 956 839,50 zł

Wkład własny: 47 841,98 zł

Kwota dofinansowania: 908 997,52 zł

W SZCZEGÓLNOŚCI ZAPRASZAMY KOBIETY ORAZ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE