! SZANOWNI PAŃSTWO !

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia PROREW nr 01/10/2020 z dnia 16.10.2020 r. informujemy, iż Stowarzyszenie kierując się bezpieczeństwem Uczestników Projektów, Podmiotów współdziałających ( m.in. Firm związanych z realizacja staży, zatrudnieniem subsydiowanym, świadczącym inne usługi) oraz pracowników Stowarzyszenia PROREW w związku ze zmieniającą się dynamicznie sytuacją epidemiologiczną w zachorowalności na COVID-19 w Polsce oraz stosując się do rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego zwraca się z prośbą, aby wszelkie sprawy związane z realizacją projektu zgłaszać w formie elektronicznej lub telefonicznie. Wizyta osobista w biurach projektów i siedzibie głównej Stowarzyszenia możliwa jest jedynie po wcześniejszym umówieniu się na konkretny dzień i godzinę.

Projekt „PrzeŁOMowa zmiana!” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 realizowany jest w ramach Osi priorytetowej 09 – IX Włączenie społeczne, Działania 01 – IX.1 Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, Poddziałania 02 – IX.1.2 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym – ZIT.

Okres realizacji projektu: 01.10.2018 r. – 31.07.2020 r.

Cel główny projektu to zwiększenie do 31.07.2020 zdolności do zatrudnienia i aktywnego udziału w życiu społeczno-zawodowym 60 (36K/24M) osób w wieku 18 lat i więcej zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które w pierwszej kolejności wymagają aktywizacji społecznej, zamieszkujących w rozumieniu Kodeksu Cywilnego w województwie łódzkim na terenie Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego (tj. Miasto Łódź i powiaty: brzeziński, łódzki wschodni, pabianicki oraz zgierski) [ŁOM], pozostających bez zatrudnienia [wyłącznie biernych zawodowo – min. 60%UP tj. 36 osób (21K/15M) lub bezrobotnych, wobec których zastosowanie wyłącznie instrumentów i usług rynku pracy jest niewystarczające i istnieje konieczność zastosowania w pierwszej kolejności usług aktywnej integracji o charakterze społecznym], w tym min. 6 osób z niepełnosprawnościami (4K/2M).

Projekt „PrzeŁOMowa zmiana!” skierowany jest do osób:

• w wieku 18 lat i więcej,
  • zamieszkujących województwo łódzkie (teren Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego tj. Miasto Łódź i powiaty: brzeziński, łódzki wschodni, pabianicki oraz zgierski),
  • biernych zawodowo,
  • bezrobotnych wymagających w pierwszej kolejności aktywizacji społecznej,
  • zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

W ramach projektu uczestnicy mogą skorzystać z następujących form wsparcia:

• Identyfikacja potrzeb wraz z opracowaniem Indywidualnej Ścieżki Reintegracji,
  • Treningi kompetencji społecznych,
  • Jobcoaching,
  • Indywidualne poradnictwo prawne i obywatelskie,
  • Indywidualne poradnictwo psychologiczne,
  • Szkolenia zawodowe,
  • Staże – 4 miesięczne,
  • Pośrednictwo pracy.

Osobom uczestniczącym w projekcie zapewniamy:

• zwrot kosztów dojazdu (dla 50% Uczestników Projektu),
  • zwrot kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną (dla 10% Uczestników Projektu),
  • profesjonalną kadrę trenerską oraz doświadczonych specjalistów (doradca zawodowy, psycholog, prawnik, pośrednik pracy),
  • materiały szkoleniowe,
  • możliwość uzyskania certyfikatu potwierdzającego nabycie kwalifikacji zawodowych,
  • ciepły posiłek podczas spotkań grupowych oraz szkoleń zawodowych.

Wartość całkowita projektu: 965 947,50 zł

Wkład własny: 48 297,38 zł

Kwota dofinansowania: 917 650,12 zł

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

Planowane rezultaty Projektu:

• 34% UP będących osobami z niepełnosprawnościami po zakończeniu udziału w projekcie dokona postępu w procesie aktywizacji społeczno-zawodowej i zmniejszy dystans do zatrudnienia
  • 34% UP (z wyłączeniem osób z niepełnosprawnościami) po zakończeniu udziału w projekcie dokona postępu w procesie aktywizacji społeczno-zawodowej i zmniejszy dystans do zatrudnienia
  • 12% UP będących osobami z niepełnosprawnościami podejmie zatrudnienie/rozpocznie działalność gospodarczą/zacznie poszukiwać pracy/podejmie dalszą aktywizację zawodową.
  • 25% UP (z wyłączeniem osób z niepełnosprawnościami) podejmie zatrudnienie/rozpocznie działalność gospodarczą/zacznie poszukiwać pracy/podejmie dalszą aktywizację zawodową
  • 12 UP (7K, 5 M) po ukończeniu udziału w projekcie będzie poszukiwało pracy
  • 12 UP (7K, 5 M) po ukończeniu udziału w projekcie podejmie pracę
  • 42 UP (25K, 17M) uzyska kwalifikacje lub kompetencje po opuszczeniu projektu
  • 60 UP (36K, 24M) rozpocznie udział w projekcie, tj. w momencie przystąpienia UP do pierwszej formy wsparcia.
  • 6 UP (4K, 2 M) będących osobami z niepełnosprawnościami rozpocznie udział w projekcie, tj. w momencie przystąpienia UP do pierwszej formy wsparcia.

Biuro Projektu: ul. Gogola 12, 92-513 Łódź

Kierownik Projektu – Izabela Mastalerz
mail: i.mastalerz@stowarzyszenieprorew.pl

Asystent Kierownika Projektu – Urszula Kupis