ciag-znakow-rpo-kolor

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

realizowany przez Stowarzyszenie PROREW (Partner Wiodący) i Gminę Żarnów (Partner) w ramach

Osi priorytetowej: 8. Zatrudnienie
Działania: 8.2 Wsparcie aktywności zawodowej osób po 29. roku życia

Poddziałania: 8.2.1 Wsparcie aktywności zawodowej osób po 29. roku życia

Okres realizacji projektu: 01.11.2016-31.05.2018

Celem projektu jest wzrost aktywności zawodowej i zdolności do zatrudnienia min. 108 osób spośród 120 osób (w tym 66 kobiet i 54 mężczyzn) pochodzących z obszarów wiejskich, zamieszkujących w powiatach: opoczyńskim, radomszczańskim i tomaszowskim, po 29 roku życia pozostających bez pracy (72 bezrobotnych – 37 kobiet / 35 mężczyzn i 48 biernych zawodowo – 29 kobiet/19 mężczyzn), znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, tj. 22 os. po 50 roku życia (8 kobiet/14 mężczyzn), 35 os. długotrwale bezrobotnych (18 kobiet/17 mężczyzn), 12 osób z niepełnosprawnościami (6 kobiet/6 mężczyzn), 32 os. o niskich kwalifikacjach (15 kobiet/17 mężczyzn) i 66 kobiet (w tym 19 kobiet spoza ww. podgrup).

W ramach projektu realizowane będą m.in. następujące zadania:
– identyfikacja potrzeb Uczestników Projektu wraz z przygotowaniem Indywidualnych Planów Działania,
– poradnictwo zawodowe w formie warsztatów aktywizacyjno-motywacyjnych z zakresu aktywnego poszukiwania zatrudnienia,
– wysokiej jakości szkolenia (wybierane zgodnie ze ścieżką określoną w IPD) umożliwiające zdobywanie nowych, kwalifikacji/kompetencji, w tym w obszarze srebrnej gospodarki czy regionalnych inteligentnych specjalizacji,
– staże służące zdobyciu doświadczenia zawodowego,
– indywidualne pośrednictwo pracy

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY !!!

Kto może wziąć udział w projekcie?
Zapraszamy wszystkich spełniających kryteria rekrutacyjne:
– Wiek  po 29 roku życia, w tym os. 50 + (oświadczenie);
– Status zawodowy: bezrobotni (zaświadczenie z PUP/oświadczenie), w tym długotrwale (oświadczenie) lub bierni zawodowo (oświadczenie);
– Uczenie się / zamieszkanie w powiatach: opoczyńskim, radomszczańskim, tomaszowskim (oświadczenie);
– Pochodzenie z obszarów wiejskich (oświadczenie);
– Status osoby z niepełnosprawnością (orzeczenie / inny dokument poświadczający stan zdrowia);
– Wykształcenie / kwalifikacja (oświadczenie/świadectwa) –  zapewniony udział dla osób o niskich kwalifikacjach.

REKRUTACJA JUŻ TRWA!

Formularze rekrutacyjne można składać od pon-pt w biurze projektu w godz. 8.00-12.00:

Urząd Gminy w Żarnowie, ul. Opoczyńska 5, 26-330 Żarnów, pokój nr 22 (parter)

Koordynator z ramienia Partnera – ANNA PALUS tel. 533 323 329, annapalus@gmail.com

Kierownik projektu – URSZULA CIRUK, tel. 669 972 592, urszulaciruk@gmail.com

ul. Ogrodowa 13/4, 25-024 Kielce

W godz. 8.00-16.00

Media społecznościowe: www.facebook.com/projekttwojaszansa

Harmonogramy wsparcia

1. Harmonogram indywidualnego poradnictwa zawodowego
  2. Harmonogram grupowe poradnictwa zawodowego
  3. Harmonogram szkolenia Pracownik administracyjno-biurowy
  4. Harmonogram szkolenia Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej
  5. Harmonogram szkolenia Asystent ds. księgowości

Przyjęcie uczestnika projektu na staż!

Pracodawco, wypełniając ankietę możesz zadeklarować chęć przyjęcia uczestnika/uczestników projektu TWOJA SZANSA. Wsparcie aktywności zawodowej pozostających bez zatrudnienia osób po 29 r.ż. z obszarów wiejskich w powiatach opoczyńskim, radomszczańskim i tomaszowskim na staż.  Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenia dla opiekunów staży! Po wypełnieniu formularza skontaktujemy się z Twoją firmą!

Projekt realizowany jest w partnerstwie z:

Gmina Żarnów
Zarnow herb