Serdecznie Dziękujemy wszystkim za przekazanie 1% podatku (za rok podatkowy 2013) na rzecz Stowarzyszenia „PROREW”.

Dzięki Państwu udało nam się zebrać  6169,62 zł !

Pieniążki zostały przekazane naszym Podopiecznym:

  •  5064 zł panu Marcinowi Klamce, który wraz z rodziną został szczególnie doświadczony przez los. Pan Marcin  cierpi na rozwarstwienie siatkówki oka. W ostatnich latach przeszedł kilka poważnych operacji okulistycznych. W związku z tym posiada umiarkowany stopień niepełnosprawności. Jego była żona 4 lata temu zginęła tragicznie w wypadku samochodowym, który nie był z jej winy. Obecna żona Pana Marcina jest również chora. Cierpi na schorzenie stawów oraz ma probelmy reumatologiczno-ortopedyczne z biodrem. Pan Klamka ma 4 dzieci i troje z nich ma problemy zdrowotne. Najstarsza córka – Natalia (12 lat) ma problemy stomatologiczno-onkologiczne (mononukleoza). Syn Jakub (10 lat) ma znaczne skrzywienie kręgosłupa i w związku z tym potrzebuje ciągłej rehabilitacji. Syn Bartłomiej (9 lat) ma poważne problemy ze wzrokiem, co jest związane z częstymi wizytami u lekarzy okulistów. Najmłodszy syn – Piotr (5 lat) na szczęście nie ma powązniejszych problemów zdrowotnych.

Cała rodzina korzysta z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. Rehabilitacja i leki są bardzo kosztowne i przez to potrzebna jest ciągła pomoc finansowa.

  • 824,88 zł na rzecz Niepublicznej Placówki Rodzinnej Nr 1 Fundacja „Przystanek Dziecko” w postaci zimowych ubrań i słodyczy dla dzieci . Jest to placówka opiekuńczo-wychowawcza, w której znajduje się obecnie 7 dzieci. Placówka zapewnia wychowankom warunki bytowe, opiekę zdrowotną jak i edukację czy czas wolny. Opiekę nad dziećmi sprawuje  dyrektor- wychowawca i wychowawca. Pomoc dla takiej placówki jest oczywista, gdyż dzieci cały czas wymagają nowych ubrań, książek czy zabawek.
  • 231,00 na rzecz Świetlicy Środowiskowej „Brachu”. Jest to miejsce gdzie spotykają się dzieci i młodzież, które potrzebują pomocy różnego rodzaju. Świetlica organizuje im wolny czas poprzez sekcje zainteresować, dodatkowe zajęcia z języków, pomoc w nauce i odrabianiu lekcji, zabawy. Aby dzieci miały cały czas dostęp do zabawek, gier czy innych niezbędnych rzeczy potrzebne są na to środki finansowe.

W imieniu swoim i Podopiecznych jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJEMY ! 🙂