“przeŁOM w aktywizacji!”

Kierując się bezpieczeństwem Uczestników Projektów, Podmiotów  współdziałających ( m.in. Firm związanych z realizacja staży, zatrudnieniem  subsydiowanym, świadczącym inne usługi)  oraz pracowników Stowarzyszenia PROREW  w związku ze zmieniającą się dynamicznie sytuacją epidemiologiczną w zachorowalności na COVID-19 w Polsce oraz stosując się do rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego prosimy aby wszelkie  sprawy związane z realizacją projektu zgłaszać w formie elektronicznej lub telefonicznie.

adres mail:
a.rozek-kwiecien@stowarzyszenieprorew.pl
p.jedras@stowarzyszenieprorew.pl
Tel. 535 839 955

Projekt „PrzeŁOM w aktywizacji!” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 realizowany jest w ramach Osi priorytetowej 09 – IX Włączenie społeczne, Działania 01 – IX.1 Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, Poddziałania 01 – IX.1.2 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym ZIT.

Celem projektu jest zwiększenie do 31.03.2021 zdolności do zatrudnienia i udziału w życiu społeczno-zawodowym 70 osób (40 K/30M) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym ,które w pierwszej kolejności wymagają aktywizacji społecznej ,zamieszkujących na obszarze Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego (tj. Miasto Łódź i powiaty: brzeziński, łódzki wschodni, pabianicki oraz zgierski[ŁOM], pozostających bez zatrudnienia –wyłącznie biernych zawodowo[BZ] min 42% tj. 54( 24 kobiet/18 mężczyzn) lub bezrobotnych ,wobec których zastosowanie wyłącznie instrumentów  i usług rynku pracy  jest niewystarczające  i istnieje konieczność  zastosowania w 1-ej kolejności usług aktywnej integracji  o charakterze społecznym  w tym min. 7 ( 4K,3 M ) osoby z niepełnosprawnościami.

Obszar realizacji: na terenie Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego, tj. Miasto Łódź i powiaty: brzeziński, łódzki wschodni, pabianicki oraz zgierski

Wartość całkowita projektu: 1 012 449,28 zł

Wkład własny: 54 100 zł

dofinansowanie: 958 349,28 zł

Termin realizacji projektu: 1.11.2020 – 31.03.2022 r.

Zapraszamy do udziału w projekcie osoby:

• W wieku powyżej  18  roku życia;
  • Zamieszkujących na terenach w rozumieniu KC na terenie WŁ w mieście Łódź lub powiatach brzeski, łódzki wschodni, pabianicki lub zgierski
  • Mające status osoby zagrożonej ubóstwem lub wykluczeniem społecznym;
  • Osoby bierne zawodowo;
  • Bezrobotne;
  • Osoby z niepełnosprawnością;
  • Osoby o niskich kwalifikacjach;
  • Osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym;

REKRUTACJA TRWA!

W ramach projektu oferujemy:

• indywidualne spotkania z doradcą zawodowym,
  • grupowe treningi kompetencji społecznych,
  • poradnictwo zawodowe w formie joobcoachingu
  • indywidualne poradnictwo prawne i obywatelskie oraz psychologiczne,
  • szkolenia podnoszące kompetencje lub kwalifikacje zawodowe,
  • czteromiesięczne staże zawodowe,
  • stypendium szkoleniowe i stażowe,
  • indywidualne spotkania z pośrednikiem pracy,
  • badania lekarskie i ubezpieczenie NNW w ramach staży,
  • zwrot kosztów dojazdu na wszystkie formy wsparcia,
  • zwrot kosztów opieki nad dzieckiem/osobą zależna w ramach szkoleń i staży (dla 10% Uczestników Projektu).

Rezultaty:

Do 4 tygodni po opuszczeniu programu:
– uzyskanie kwalifikacji lub nabycie kompetencji przez nom. 70% UP
– podjęcie pracy (w tym na własny rachunek) przez min. 20% UP
– poszukiwanie pracy przez nom. 26% UP

Oraz efektywność społeczna i zatrudnieniowa do 3 m-cy po ukończeniu udziału w projekcie
– w odniesieniu do ON poziom efektywności społ. – min. 34% zatrudnieniowej – min. 12%
– w odniesieniu do pozostałych osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społ. poziom efektywności społ. – min. 34%, zatrudnieniowej – min. 42%

Biuro projektu: ul. Gogola 12, 92-513 Łódź
a.rozek-kwiecien@stowarzyszenieprorew.pl
p.jedras@stowarzyszenieprorew.pl
Tel. 535 839 955